Phoibos Eagle Ray Red GMT 300m Diver
| Bezel: | yes |
|---|---|
| Case back: | Screwed |
| Case diameter: | ca. 41 mm |
| Case height: | ca. 11 mm |
| Crown: | Screwed down |
| Strap / Bracelet width: | 20 mm |
| Water-resistant: | bis 20 ATM |
| Weight: | ca. 85 g |
| Movement caliber: | Ronda 515 Quarzuhrwerk |
| Movement type: | Quartz movement |
| Date function: | Day of the month |
| Luminous material: | Lünette, Stundenindexe, Superluminova, Uhrenzeiger |
| Dial color: | Red |
| Design: | Diver |
| Crystal: | Sapphire crystal |
| Case material: | Stainless steel |
| Strap: | Rubber strap |
| Clasp type: | Pin buckle |
| Functions: | GMT |
| Included items: | Aufbewahrungsbox, Bedienungsanleitung, Garantieschein |
Product information "Phoibos Eagle Ray Red GMT 300m Diver"
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Ähnliche Artikel
Average rating of 5 out of 5 stars
Zubehör
Average rating of 5 out of 5 stars
Average rating of 5 out of 5 stars
Ähnliche Artikel
Average rating of 5 out of 5 stars
Zubehör
Average rating of 5 out of 5 stars
Average rating of 5 out of 5 stars