Invicta 15286 Pro Diver Quarz
Product number:
7019009
Properties "Invicta 15286 Pro Diver Quarz"
| Bezel: | Unidirectional rotating bezel |
|---|---|
| Case back: | Screwed |
| Case diameter: | ca. 47 mm |
| Case height: | ca. 15 mm |
| Crown: | Screwed down |
| Ion-plated: | Gold-IP |
| Water-resistant: | bis 20 ATM |
| Weight: | ca. 200 g |
| Movement caliber: | Quarzuhrwerk |
| Movement type: | Quartz movement |
| Date function: | Day of the month |
| Luminous material: | Stundenindexe, Uhrenzeiger |
| Dial color: | Black |
| Design: | Diver, Sportlich |
| Crystal: | Mineral crystal |
| Case material: | Stainless steel |
| Strap: | Solid stainless steel bracelet with safety clasp |
| Clasp type: | Deployment clasp |
| Included items: | Aufbewahrungsbox, Bedienungsanleitung, Garantieschein |
Product information "Invicta 15286 Pro Diver Quarz"
Login