Deep Blue Diver DN Diver H3 Orange
Product number:
7019544
Properties "Deep Blue Diver DN Diver H3 Orange"
| Bezel: | Unidirectional rotating bezel |
|---|---|
| Case diameter: | ca. 46 mm |
| Case height: | ca. 13 mm |
| Crown: | With flank protection |
| Strap / Bracelet width: | 22 mm |
| Water-resistant: | bis 20 ATM |
| Movement caliber: | Ronda 517 Quarzuhrwerk |
| Movement type: | Quartz movement |
| Date function: | Day of the month |
| Luminous material: | H3, Stundenindexe, Uhrenzeiger |
| Dial color: | Black, Orange |
| Design: | Diver |
| Crystal: | Sapphire crystal |
| Case material: | Polycarbonate |
| Strap: | Rubber strap |
| Clasp type: | Pin buckle |
| Included items: | Aufbewahrungsbox, Bedienungsanleitung, Garantieschein |
Product information "Deep Blue Diver DN Diver H3 Orange"
Login